Powiedzenia do zgryzienia l 16.03., godz. 12.00

15441017152732297.jpgBajki Pod Globusem. Powiedzenia do zgryzienia


Zapraszamy na warsztaty z pisarką, autorką książek dla dzieci, Katarzyną Vanevską.


sobota, 16 marca godz. 12.00

rezerwacje: pr@lilberglob.pl
Wstęp wolny!


„MIŁE SŁÓWKA, POCHWAŁKI I WYCHWAŁKI”

Komplementy i serdeczności – to wcale nie zwykłe słowa, ale pełne magii zaklęcia, które wywołują uśmiech i budują naszą wiarę w siebie. Na warsztatach z autorką serii „Znane słowa od nowa” nauczymy się wykorzystywać ich moc i poćwiczymy się w czarownej sztuce chwalenia samych siebie oraz innych. Spojrzymy sobie w oczy, by nazwać to co w nas najbardziej wyjątkowe. A o niezwykłości słów i figlach, jakie potrafią nam płatać porozmawiamy, czytając książkę „Powiedzenia do zgryzienia” i przygotowując jedyne w swoim rodzaju ramki na zdjęcia – do przechowywania najpiękniejszych wspomnień.


Wydawcą książki jest Wydawnictwo AWM

Kultowe powiedzenia są tu dowcipnie zilustrowane. Błyskotliwe wierszyki nawiązują do znanych dzieciom codziennych wydarzeń i oddają sens powiedzeń. Proste definicje powiedzeń są zrozumiałe dla młodego czytelnika.

Ta pięknie i niebanalnie zilustrowana książka stanowi dobry wstęp do zainteresowania dziecka powiedzeniami, których często i chętnie używamy.
Każda rozkładówka jest poświęcona jednemu powiedzeniu, w którym wyróżnione hasło zaczyna się na kolejną literę alfabetu. Ilustracja przedstawia powiedzenie w dosłowny, a przez to zabawny sposób. Wierszyk wyjaśnia znaczenie powiedzenia, przedstawiając je w formie scenki rodzajowej z życia dzieci. Wierszyk jest wzbogacony tematycznie z nim związanym rysunkiem. Żeby przekonać się, czy dziecko poprawnie odgadło znaczenie powiedzenia, warto przeczytać też krótką definicję. To nie koniec zabawy – do własnej kreatywności i odkrywania sensu inspirują przykłady powiedzeń do samodzielnej interpretacji.
Książka:
rozwija kompetencje językowe,
wzbogaca słownictwo,
pobudza wyobraźnię,
kształtuje poczucie estetyki,
uczy i bawi.
 
 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online