Poczet królowych polskich l 28.09., godz. 12:00

Kaszuba-Debska_Poczetkrolowychpolskich_500pcx

Co autorom w głowach siedzi – warsztaty wokół książki "Poczet królowych polskich"
sobota, 28 września godz. 12.00
Bajki Pod Globusem z Fundacją Burza Mózgów
 
Wstęp wolny!
 
Dla dzieci w wieku 4+
Warsztatowo – czytankowe spotkanie, w czasie którego Anna Kaszuba-Dębska, autorka książki Poczet królowych polskich (Wydawnictwo Znak) zapozna dzieci z opowieściami o polskich władczyniach, które związane są z Krakowem i Wzgórzem Wawelskim. Po wysłuchaniu opowieści, dzieci przygotują własne kukiełki, które będą odpowiadały portretom polskich królowych.
 
 
 
 
Poczet królowych polskich
Anna Kaszuba-Dębska

Dawno, dawno temu…

za siedmioma morzami, w cieniu zamkowych krużganków żyły niezwykłe polskie władczynie.

Myślisz, że to kolejna opowieść o księżniczkach czekających na księcia na białym koniu?

Nic bardziej mylnego.

Poznaj prawdziwe, (jeszcze!) nieznane oblicza 25 niezwykłych polskich królowych. Obejrzyj galerię wybitnych kobiet, które sprawią, że od dziś dama na zamku kojarzyć się będzie nie tylko z łagodnością, ale i z wielką ambicją, odwagą oraz uporem w dążeniu do celu.

Myślisz, że historia jest nudna? A co powiesz na herstorię?

Poczet królowych polskich – to nowe spojrzenie na historię polskiej korony, odpowiedź na Poczet królów i książąt polskich Jana Matejki. W środku znajdziecie opowieści biograficzne oraz reprodukcje współczesnych portretów aż 25 królowych.

 

 

 

Cykl Bajki Pod Globusem jest realizowany w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

 

Trackbacki & Pingbacki (1)

  1. Poczet królowych polskich – warsztaty z Anną Kaszubą-Dębską – Kulturatka.pl – wydarzenia kulturalne w Krakowie, koncerty, festiwale, kino, teatr, wystawy, literatura | Krakowski serwis kulturalny do wpisu 24 wrz 2019 o 09:41

    […] które będą odpowiadały portretom polskich królowych.   Więcej informacji na Facebooku i na http://www.liberglob.pl   A tydzień później, czyli 5 października, będziemy świętować urodziny Stanisława […]

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online