Tatulczyk Moniuszko l 5.10., godz. 12.00

okładka Tatulczyk

Bajki Pod Globusem. „Tatulczyk Moniuszko”
Warsztaty z Polskim Wydawnictwem Muzycznym
sobota 5 października, godz. 12.00,
Świętujemy 200 lat od narodzin Stanisława Moniuszki, wybitnego polskiego twórcy oper i pieśni. Jego kompozycje są znane, lubiane i aktualne również dziś. Poznajmy Tatulczyka bliżej!
 
Wstęp wolny!

Rezerwacje: pr@liberglob.pl

 
Warsztaty plastyczno-muzyczne poprowadzą animatorzy z PWM. Jesienne warsztaty z "Tatulczykiem Moniuszko" to wspaniała okazja na połączenie muzycznej edukacji z elementami zabawy. Za pomocą animacji oraz zajęć plastycznych dzieci poznają twórczość kompozytora zebraną przede wszystkim w Śpiewnikach domowych.
 
 
 
"Tatulczyk Moniuszko"

Autor: Katarzyna Huzar-Czub

Wydawca: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

 

Lato, ale i cały 2019 r. to czas Stanisława Moniuszki. Obchodzimy jego 200 urodziny. Z tej wesołej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne zapragnęło wydać książeczkę dla najmłodszych, opisującą tego wspaniałego kompozytora. Napisała ją Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Marta Ruszkowska.

Dlaczego Moniuszko nazywał siebie „tatulczykiem”? Odpowiedź znajdziemy w wierszowanej biografii, która przybliży dzieciom (i nie tylko!) postać sławnego polskiego kompozytora, o którym większość z nas wie stanowczo za mało. Opowiedziana i zilustrowana z przymrużeniem oka historia ojca polskiej opery w pigułce.

 
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online