Warsztaty mikołajkowe l 7.12., godz. 12.00

Lunde_Sniezna siostra

Bajki Pod Globusem – warsztaty mikołajkowe
Maja Lunde, "Śnieżna siostra"
Świąteczne muzykowanie z Krakowiakiem
sobota, 7 grudnia godz. 12.00
 
Wstęp wolny!
Rezerwacje: pr@liberglob.pl
 
Księgarnia Pod Globusem, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” i Wydawnictwo Literackie zapraszają na warsztaty mikołajkowe.
 
Podczas warsztatów:
⭐aktorka Teatru Bagatela i artystka Piwnicy Pod Baranami Kamila Klimczak przeczyta fragmenty książki "Śnieżna siostra"
⭐zespół Krakowiak zaśpiewa dla nas kilka utworów i nauczy nas świątecznych melodii
⭐wspólnie udekorujemy księgarnianą choinkę
 
Zapraszamy na warsztaty!
 
⭐⭐⭐
Maja Lunde
Lisa Aisato
"Śnieżna siostra"
Wigilijna opowieść, która zostanie z wami na długo!
Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia! Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty.
Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać.
I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i ponad wszystko pragnie, aby Julian został jej przyjacielem. Dzięki niej chłopiec znów czuje magię nadciągających świąt.
Jednak w domu Hedvig jest coś niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się ponury mężczyzna. Kim jest? Czy Hedvig boi się go? I dlaczego stała się taka tajemnicza? Czy ich przyjaźń przetrwa?
Śnieżna siostra – wspaniale opowiedziana przez Maję Lunde, autorkę światowego bestsellera Historia pszczół i odmalowana przez nagradzaną, cenioną ilustratorkę, Lisę Aisato – to piękna, przepełniona ciepłem opowieść w 24 rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. O smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia.
 
 
⭐⭐⭐
Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” jest placówką edukacyjną, istniejącą od 1985 roku. Założycielem, wieloletnim dyrektorem, a jednocześnie choreografem był Piotr Wujda. Jako nadrzędny cel obrał on sobie zaszczepianie w dzieciach i młodzieży miłości do sztuki ludowej
i krzewienie jej, szczególnie poprzez taniec i śpiew ludowy. Obecnym dyrektorem i instruktorem wokalu jest Aldona Skoczek, która ideę tę kontynuuje. Do placówki przynależy bowiem ponad 400 osób w wieku 4-21 lat i chętni ciągle się zgłaszają. Sprawia to, że MLZPiT „Krakowiak” jest jedną z nielicznych instytucji tego rodzaju w Polsce, kształcącą w tak dużej liczbie najmłodsze pokolenie w dziedzinie folkloru.
 
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.
 
 

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online