Chodzi o czytanie! Spotkania wiosną

Chodzi o czytanieTutaj „chodzi o czytanie!”

Krakowska Księgarnia Pod Globusem zaprasza dzieci i dorosłych na wydarzenia w ramach cyklu: „Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych”. W maju i czerwcu gośćmi warsztatów i dyskusji będą: Wojciech Bonowicz, Renata Piątkowska oraz Anna Cieplak i Natalia Kałuża związane z Krytyką Polityczną. Jesienią planujemy kolejne spotkania. Tematami rozmów będą tolerancja, zaufanie, ekologia, wojna, przyjaźń.

To już druga edycja projektu. „Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych” to 12 spotkań autorskich przygotowany z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz dorosłych. Spotkania z autorami ulubionych książek, przy tym poruszających współczesne i ważne tematy dadzą możliwość spotkania z ulubionym pisarzem, wymiany doświadczeń, poglądów, prowadzenia dyskusji.

 

Kalendarz spotkań (maj-czerwiec 2019):

Spotkania z Wojciechem Bonowiczem:

  • 13 maja 2019 roku (poniedziałek), godzina 11.00 dla dzieci w wieku 3-6 lat wokół książek o Misiu Fisiu

  • 16 maja 2019 roku (czwartek), godzina 18.00 dla dorosłych o "wycieczkach osobistych", krajobrazach z "Echa", "Drugiej ręce", o życzeniach – tych na co dzień i tych od święta "Sto lat. Książka życzeń"

 

31 maja 2019 (piątek), godzina 11.00 warsztat autorski "Zaufanie kiełkuje" z Anną Cieplak i Natalią Kałużą w oparciu o książkę "Zaufanie" (dzieci z klas 4-6 )

 

Spotkania z Renatą Piątkowską:

  • 14 czerwca 2019 roku (piątek) godzina 10.00 – „Wszystkie moje mamy”, gdzie poznamy historię żydowskiego chłopca, któremu przyszło żyć w czasie II wojny światowej (dzieci z klas 6-8)

  • 14 czerwca 2019 roku (piątek) godzina 12.00 – „Która to Malala?”, czyli opowieść o dziewczynie, która chciała chodzić do szkoły (dzieci z klas 6-8)

 

Spotkania odbywają się w Księgarni pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków (róg Długiej i Basztowej). Wstęp wolny!

Rezerwacje: chodzioczytanie@liberglob.pl

 

 

Poprzednia edycja projektu „Chodzi o czytanie!” była sporym sukcesem: podczas 25 spotkań dla przedszkoli, szkół, rodzin z dziećmi i dzieci z domów dziecka w księgarni gościliśmy 677 dzieci, które wspólnie czytały, bawiły się, rozwiązywały zagadki, rozmawiały z pisarzami, aktorami i animatorami. Chcemy po raz kolejny zaprosić dzieci do Księgarni Pod Globusem do wspólnego czytania i dyskusji o ważnych sprawach – przez pryzmat czytanych książek.

 

facebook.com/chodzioczytanie

www.liberglob.pl

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online