DKCZ: Nie mam nic do ukrycia l 19.07. godz. 18.00

T199796Dyskusyjny Klub Czytelniczy: Biografie

Barbara Gawryluk, "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia"

środa, 19 lipca, 18.00

Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1

Dyskusję prowadzi Łukasz Wojtusik

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Księgarni pod Globusem wokół książki Barbary Gawryluk "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia"

Spotkanie wyjątkowo odbędzie się w środę, a nie jak zazwyczaj w czwartek.

Organizator: Fundacja Poemat

Współorganizator: Krakowskie Forum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Barbara Gawryluk, "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia"

Pierwsza biografia jednej z najbardziej znanych polskich pisarek, autorki ponad dwustu wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, twórczyni przebojów m.in. zespołu Gawęda. Podziwiali ją wszyscy, którzy się z nią zetknęli. Wciąż jest wulkanem energii. Zawsze elegancka, świetnie uczesana, ubrana, z perfekcyjnym makijażem i gustownie dobraną biżuterią. Zgrabna, szczupła i w doskonałej formie, nieustannie zawstydza niewyczerpaną energią młodszych kolegów marzących po pracowitych dniach o odpoczynku.

Barbara Gawryluk, dziennikarka radiowa związana z Radiem Kraków stworzyła żywy i fascynujący portret nie tylko powszechnie znanej twórczyni kultowej dobranocki Jacek i Agatka, ale też opisała jej dramatyczne losy wojenne, czasy od lat pięćdziesiątych, gdy debiutowała w „Świecie Młodych”, przez rozwój kariery w dobie PRL-u, jej liczne podróże – do Stanów Zjednoczonych, Chin, Australii, Meksyku, Indii – aż po współczesność. Nie bała się pytać o tematy trudne, często bolesne.

W książce znalazły się rozmowy nie tylko z samą bohaterką biografii, ale także wspomnienia Bohdana Butenki, Joanny Olech, Grzegorza Leszczyńskiego, Joanny Papuzińskiej, Grzegorza Kasdepke oraz córki, Ewy Chotomskiej.

Książka została uzupełniona o bogaty materiał zdjęciowy z archiwum bohaterki.

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online