Conrad Festival

instagram

Zapraszamy do Księgarni Pod Globusem na wydarzenia w ramach Festiwalu Conrada:

  • wtorek., 22.10., 18:00 – Kryminały leczą rany. Dyskusja: Małgorzata Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Krzysztof A. Zajas. Prowadzenie: Magdalena Nowicka-Franczak. Wydarzenie towarzyszące Festiwalu Conrada.

Czy kryminał może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Wiadomo, że ten najpopularniejszy z popularnych gatunków jest nieśmiertelny i jego nowe realizacje będą powstawały tak długo, jak długo czytelnicy będą po nie sięgać. Jaki jednak obraz rzeczywistości – zwłaszcza społecznej i politycznej – wyłania się z powstających dziś powieści kryminalnych? Czy ich autorki i autorzy naświetlają problemy współczesnego świata dlatego, że naprawdę przejmują się jego losem, czy też po prostu taka jest obecnie obowiązująca konwencja pisania?

 

  • czwartek, 24.10., godz. 17:00 – Tajemnice "Zimowli". Performatywne czytanie książek Dominiki Słowik. Czyta Kamila Pieńkos. Wydarzenie w ramach projektu „Conrad w księgarniach”.

Performatywne czytanie książek Dominiki Słowik. Fragmenty nowo wydanej „Zimowli” i debiutanckiego "Atlas: Doppelganger" przeczyta aktorka teatralna Kamila Pieńkos. Akcja drugiej powieści zamieszkałej w Krakowie autorki ma miejsce w niewielkim miasteczku w Dolinie Zmornickiej, które oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę i został wróżem, naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach, a Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. "Zimowla" kontynuuje styl, po jakim dała się poznać Słowik w swojej pierwszej powieści. Zapraszamy na spotkanie z niecodzienną codziennością pogranicza.

  • piątek, 25.10., godz. 17:00 – Czy Instagram promuje czytanie? Debata wydawców i blogerów. Wydarzenie w ramach projektu „Conrad w księgarniach”.

Debata na temat promowania czytelnictwa przez Instagram z udziałem wydawców i blogerów: Przemka Dębowskiego z Wydawnictwo Karakter, Janusza Jabłońskiego z Wydawnictwo Literackie, Elwiry Przyjemskiej – autorki bloga Księgarka na regale, Rafała Hetmana znanego z Rafał Hetman o książkach. Spotkanie poprowadzi Anna Karczewska, promotorka czytelnictwa, aktywistka i twórczyni inicjatywy Książki kupuję kameralnie.

#bookstagram #bookaddict #bookselfie – czy te hasztagi promują czytanie książek, czy szerzą „modę na czytanie” czy są tylko narzędziem autopromocji blogerów i czytelników? Czy popularność profili książkowych na Facebooku przekłada się na czytelnictwo książek? Czy pracowicie stylizowane zdjęcia sprzedają książki? Czy warto inwestować w reklamę na Instagramie z punktu widzenia wydawcy? Jak blogerzy korzystają z Instagrama? Jak wiele pracy mu poświęcają i czy jest on dla nich źródłem dochodu czy narzędziem promocji marki?

  • sobota, 26.10., godz. 15:00 – „Dotąd dobrze”/ „So Far So Good”; potkanie z tłumaczami tomu poezji Ursuli Le Guin „Dotąd dobrze” – Justyną Bargielską i Jerzym Jarniewiczem. Rozmowę poprowadzi Joanna Wołyńska, tłumaczka, antropolog kultury.

Dotąd dobrze”/ „So Far So Good” to pośmiertnie wydany tom poezji Ursuli Le Guin, uznany za jedną z książek roku wg Washington Post. W Polsce ukazuje się w wydaniu dwujęzycznym.

Choć Ursula Le Guin znana jest przede wszystkim jako powieściopisarka i eseistka, przez całe życie tworzyła również poezję. Książka Dotąd dobrze (ang. So Far So Good) to zbiór jej wierszy z lat 2014-2018. Autorka skończyła przygotowywać je do druku krótko przed śmiercią.Czuć to wyraźnie, bo sporo utworów dotyczy tego, co łączy ciało i duszę, znane i nienazwane. Inne motywy to m.in. – pojawiające się często w twórczości le Guin – koty, wiatr, silne kobiety. Książkę wydało niezależne wydawnictwo poetyckie, dzięki wsparciu fanów Le Guin na Kickstarterze (publikacja otrzymała ponad 65 tys. dolarów). Zapraszamy na spotkanie z tłumaczami tomu!

 

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online