Chodzi o czytanie. Spotkania Pod Globusem

logo_chodzo_o_czytanie_ogolne-1Spotkania ze znanymi pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty aktorskie dla przedszkolaków, głośne czytanie książek i długie rozmowy z ulubionymi autorami – Księgarnia Pod Globusem rozpoczyna kolejną edycją projektu „Chodzi o czytanie”.

Nowy cykl spotkań dla dzieci  rusza już 1 czerwca! Dla bezpieczeństwa – czerwcowe spotkania odbędą się on-line, ale to nadal będą pełne emocji opowieści o książkach i interesujące rozmowy z pisarzami a także warsztaty, podczas których dzieci będą doskonalić umiejętność czytania. Na spotkania poranne zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, spotkania popołudniowe będą przeznaczone dla dzieci i dorosłych.                

Chodzi o czytanie! Spotkania Pod Globusem – spotkania w czerwcu:

- 1 czerwca (poniedziałek), godz. 11.00 – spotkanie z Anną Kaszubą-Dębską o książce „Poczet królowych polskich”

- 3 czerwca (środa), godz. 10.30  – spotkanie z Łukasze Dębskim o książce „Wierszownik z podróży dookoła świata”

Spotkania on-line dla dzieci z klas 3-6

Autorzy w czasie transmisji będą gośćmi Księgarni Pod Globusem przy ul. Długiej 1 w Krakowie.

Informacje i rezerwacje: chodzioczytanie@liberglob.pl

facebook.com/chodzioczytanie

www.liberglob.pl

„Chodzi o czytanie. Spotkania pod Globusem” organizujemy, by pokazywać dzieciom książki – bajki, opowiadania, powieści dla dzieci, zbioru wierszy – jako narzędzia, dzięki którym mogą poznać i lepiej zrozumieć otaczający świat. Książka jest też sposobem wsparcia rodziców, którzy chcą wyjaśnić dziecku istotne tematy, zmotywować je do radzenia sobie z trudnościami, ośmielić do aktywnego uczestnictwa w lekcjach. Ważne dla nas jest też, by dzieci poznawały księgarnię nie jako sklep z książkami, a miejsce, gdzie z książką można się spotkać, można ją obejrzeć, dotknąć, powąchać, poczytać; gdzie mają miejsce wydarzenia, dla których punktem wyjścia jest książka, ale dotyczą różnych dziedzin życia – podróżowania, przyrody, sztuki.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online