O miłości i pożądaniu l 26.04. godz. 18.00

książkaDebata Pod Globusem. O miłości i pożądaniu

czwartek, 26 kwietnia 2018r., godz. 18.00

Trzeci sezon Debat Pod Globusem poświęcimy książkom, które poruszają ważne tematy społeczne. Zaczynamy od dyskusji o celibacie, a ponieważ tę kwestię podniósł na nowo Marcin Wójcik swoim zbiorem reportaży „Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu”, to nie zabraknie go wśród gości debaty.

Rozmowę poprowadzi Marcin Wilk, autor bloga Wyliczanka: "Ksiądz profesor Józef Tischner, kładąc się do popołudniowej drzemki, miał mówić, że należy go budzić w dwóch przypadkach – gdyby dzwonił Ojciec Święty albo gdyby zniesiono celibat. A może być zniesiony w każdej chwili, bo to tylko przepis, nie dogmat" – pisze Marcin Wójcik w swojej książce "Celibat". Ale skoro tak, to czemu zniesienie celibatu jest takie trudne? Komu i dlaczego jest on potrzebny? A może papież Franciszek będzie w stanie coś zmienić? Przyjdźcie, porozmawiajmy.

W debacie udział wezmą:

- Marcin Wójcik, dziennikarz,

- Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”,

- Tadeusz Bartoś, filozof i teolog, publicysta, były dominikanin.

 

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online