Dam ci nauczkę! Sen Alicji l 27.04., godz. 12.00

dam ci nauczkę mózg

Dam Ci nauczkę! – spotkania dla dzieci o nauce
„Sen Alicji, czyli jak działa mózg”, wyd. WAM – spotkanie z dr. Agnieszką Zelek-Molik z Zakładu Biochemii Mózgu PAN
sobota, 27 kwietnia, godz. 12.00
Prowadzenie – Ewa Stanek-Misiąg
 
Zapraszamy na warsztaty o mózgu – każdy go ma, ale nie każdy wie, jak działa. Pani Agnieszka zna jego budowę i sposób działania doskonale i nam o tym opowie. Dla uczestników warsztatów zaplanowaliśmy również czytanie fragmentów książki prof. Jerzego Vetulaniego, pt. „Sen Alicji, czyli jak działa mózg” oraz warsztaty.
 
Rezerwacje: pr@liberglob.pl
Wstęp wolny!
 
Zapraszamy do Księgarni Pod Globusem na nowy cykl spotkań – dla dzieci starszych (klasy 1-3) – wokół książek traktujących o zagadnieniach z dziedzin nauki: astronomii, neurobiologii, zoologii, psychologii, muzyki i innych. Spotkania będzie moderowała dziennikarka i miłośniczka książek, Ewa Stanek-Misiąg a jej gośćmi będą eksperci w danych dziedzinach: naukowcy, artyści, badacze.
Sen Alicji, czyli jak działa mózg

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

To się w głowie mieści!

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem.

Sen Alicji podarował czytelnikom profesor Jerzy Vetulani. Był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również gawędziarzem prosto i zabawnie wyjaśniającym sekrety nauki. Rewelacyjnie zilustrowana opowieść Profesora to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu.

Porada dla rodzica: Przeczytaj tę książkę, zanim zrobi to Twoje dziecko. W przeciwnym razie wyprzedzi Cię w neuronauce o kilka długości!

Jedyna książka profesora Jerzego Vetulaniego dla dzieci!

 
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online