Od jajka l 21.04. godz. 12.00

2517_jajoBajki Pod Globusem, "Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych"

sobota, 21.04., godz. 12.00

Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1

Księgarnia Pod Globusem i Oliwia Brzeźniak zapraszają na warsztaty z książką Elizy Piotrowskiej "Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych" Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Co można zrobić z jajkiem? Zjeść? Pomalować jak pisankę? Nieść ostrożnie by się nie stłukło? Autorki książki „Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych” wyd. Nasza Księgarnia udowadniają, że można z nimi zrobić jeszcze więcej – napisały o jajkach całą książkę! A my ją przeczytamy, przeprowadzimy jajowe eksperymenty, pobawimy się w jajowe gry (tak! jajkami można się bawić i wysiedzimy własne jaja!
Do zabawy zapraszamy dzieci i ich rodziców!
Przybywajcie!

Dla dzieci 9+
Rezerwacje: pr@liberglob.pl
Koszt: 15 zł/dziecko

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Według starożytnych Rzymian wszystko zaczyna się ab ovo, czyli "od jajka": z wielkiego jaja powstała Ziemia, a ze skorupy Niebo. Życie na Ziemi też powstaje z jajek, tyle że mniejszych. Jaja rozpoczynały wszystkie rzymskie uczty, dziś królują na wielkanocnych stołach… Warto więc przyjrzeć się im bliżej: porównać jaja ptaków, gadów (także tych prehistorycznych), płazów, ryb, owadów i nawet ssaków. Sprawdzić zastosowanie jaj w kuchni, nauce, architekturze i wzornictwie, obejrzeć inspirowane nimi dzieła sztuki. A także poznać ludzi, którzy wolą trzymać się od nich z daleka…
Ta książka to prawdziwy literacki kogel-mogel, w którym w doskonałych proporcjach zmieszane są zjawiskowe ilustracje oraz tekst pełen fascynujących ciekawostek.

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online