Jaś i Janeczka l 14.04. godz. 12.00

jas-i-janeczka-tom-1-w-iext52392793Bajki Pod Globusem, Jaś i Janeczka

sobota, 14.04., godz. 12.00

Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1 Kraków

Zapraszamy z Arete – Pracownia i Wydawnictwo Dwie Siostry na warsztaty z dwójką wyjątkowych holenderskich 5-latków. Jaś i Janeczka, dwójka nierozłącznych przyjaciół, opowiedzą nam o swoich codziennych perypetiach.

Warsztaty poprowadzą animatorzy z pracowni Arete. Po lekturze dzieci wykonają z czarnego i białego kartonu, sznurka i guzików pajacyka, który rusza rączkami i nóżkami. Będzie to sentynentalna podróż do dzieciństwa rodziców;  warsztat jest inspirowany nie tylko prostotą ilustracji, ale też dawnymi zabawkami, które robiło się  samodzielnie. Dzieci zrobią pajacyka, jak na zajęciach ZPT.

Rezerwacje: pr@liberglob.pl
Koszt: 15 zł/dziecko

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Znacie ich? Oto Jaś i Janeczka – para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat.
Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie.

Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952–1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julkaˮ.

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online