Kwiecień Pod Globusem: Biedroń, Michalewicz, Tokarczuk, Karpowicz, Kamińska, Wyka…

44.-Księgarnia-Pod-GlobusemSzanowni Państwo,

w kwietniu zapraszamy na bardzo ciekawe spotkania i dyskusje Porozmawiamy z Robertem Biedroniem o demokracji a z Izą Michalewicz o sprawach kryminalnych z Archiwum X. Uczcimy Światowy Dzień Książki i jubileusz Wydawnictwa Literackiego z Olgą Tokarczuk, Ignacym Karpowicze i Anną Kamińską. Posłuchamy opowieści prof. Marty Wyki o inteligenckim Krakowie. Podyskutujemy o miłości, pożądaniu i celibacie z Dominiką Kozłowską, Marcinem Wójcikiem i prof. Tadeuszem Bartosiem.

Zapraszamy do Księgarni Pod Globusem!

 

  • Włącz DEMOkrację – spotkanie z Robertem Biedroniem

czwartek, 19 kwietnia 2018 r. , godz. 18:00

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki. WEJŚCIÓWEK BRAK

 

Wydawnictwo Znak i Księgarnia Pod Globusem zapraszają na spotkanie z Robertem Biedroniem, prezydentem Słupska, posłem na Sejm RP w latach 2011-2014. Okazją do spotkania będzie premiera interaktywnej książki Roberta Biedronia pod tytułem "Włącz DEMOkrację".

Włącz DEMOkrację to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce. Samodzielnie lub całą rodziną zbierz elementy budujące państwo obywatelskie. Poznaj ustroje polityczne i zdobywaj punkty postawy obywatelskiej. Stawiaj czoła przeciwnościom, nie dopuść do anarchii oraz odblokuj postać świadomego obywatela. Bo państwo to również TY i TWOJA wiedza o nim oraz TWOJE codzienne działania.

  • Zbrodnie prawie doskonałe. Spotkanie z Izą Michalewicz
    piątek, 20 kwietnia 2018r, godz. 18.00

Spotkanie poprowadzi Marcin Wilk, autor bloga Wyliczanka.

Księgarnia Pod Globusem i Wydawnictwo Znak zapraszają do rozmowy z autorką reporterskiej książki "Zbrodnie prawie doskonałe", Izą Michalewicz.

Najmroczniejsze scenariusze pisze życie Lubisz czytać kryminały? To tak jak jeden z policjantów z Archiwum X. W nich prawda zawsze wychodzi na jaw, policjanci wygrywają, a sprawiedliwości staje się zadość. Ale w prawdziwym życiu nie zawsze tak bywa.

  • Maraton Literacki – spotkania z Ignacym Karpowiczem, Anną Kamińską i Olgą Tokarczuk/Weekend Księgarń Kameralnych

poniedziałek, 23 kwietnia 2018r., godz. 17.00

Olga Tokarczuk, Anna Kamińska i Ignacy Karpowicz wezmą udział w Maratonie Literackim organizowanym przez Wydawnictwo Literackie i Księgarnię Pod Globusem z okazji jubileuszu 65-lecia WL i Światowego Dnia Książki.

Wydawnictwo Literackie i Księgarnia pod Globusem zapraszają na Maraton Literacki. 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki, w jednej z najpiękniejszych polskich księgarni i zarazem siedzibie WL odbędzie się nietypowe wydarzenie z książką i pisarzami w rolach głównych. Maraton Literacki to cykl trzech spotkań autorskich, które odbędą się jedno po drugim (dodajmy, że dzień wcześniej odbędzie się w Krakowie Cracovia Maraton). Z czytelnikami i miłośnikami książek spotkają się znakomici i popularni autorzy: Olga Tokarczuk, Anna Kamińska i Ignacy Karpowicz.

Jeśli świętować Światowy Dzień Książki, to tylko z WL i w Księgarni pod Globusem. „Maraton Literacki” jest elementem obchodów jubileuszu 65-lecia Wydawnictwa Literackiego, a także Weekendu Księgarń Kameralnych.

  • Napisane niedawno”. Spotkanie z Martą Wyką

środa, 25 kwietnia 2018r., godz. 18.00

Spotkanie poprowadzi Tomasz Fiałkowski.

Prof. Marta Wyka na pograniczu szkicu i eseju – opowiada o życiu inteligenckim, krakowskim domu, dojrzewaniu i czytaniu, które może stać się piękną intelektualną przygodą.

W „Napisane niedawno”, zebrano najnowsze teksty uznanej literaturoznawczyni. Powstały one z przekonania, że warto podzielić się z czytelnikami swoimi literackimi fascynacjami.

 

  • Debata Pod Globusem. O miłości i pożądaniu

czwartek, 26 kwietnia 2018r., godz. 18.00

Rozmowę poprowadzi Marcin Wilk, autor bloga Wyliczanka.

Trzeci sezon Debat Pod Globusem poświęcimy książkom, które poruszają ważne tematy społeczne. Zaczynamy od dyskusji o celibacie. A ponieważ tę kwestię podniósł na nowo Marcin Wójcik swoim zbiorem reportaży „Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu”, to nie zabraknie go wśród gości debaty.

W debacie udział wezmą:

- Marcin Wójcik, dziennikarz,

- Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”,

- Tadeusz Bartoś, filozof i teolog, publicysta, były dominikanin.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Zapraszamy!

www.liberglob.pl
Księgarnia Pod Globusem na Facebooku

 

 

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online