Maraton Literacki: Tokarczuk, Kamińska, Karpowicz l 23.04., g. 17.00

30705599_1671556522920222_3510841670889373696_n

Wydawnictwo Literackie i Księgarnia pod Globusem zapraszają na Maraton Literacki. 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki, w jednej z najpiękniejszych polskich księgarni i zarazem siedzibie WL odbędzie się nietypowe wydarzenie z książką i pisarzami w rolach głównych. Maraton Literacki to cykl trzech spotkań autorskich, które odbędą się jedno po drugim (dodajmy, że dzień wcześniej odbędzie się w Krakowie Cracovia Maraton). Z czytelnikami i miłośnikami książek spotkają się znakomici i popularni autorzy: Olga Tokarczuk, Anna Kamińska i Ignacy Karpowicz.

Maraton rozpocznie się o godzinie 17.00 od spotkania z Ignacym Karpowiczem. Popularny pisarz opowie o wydanej w listopadzie 2017 roku głośnej powieści Miłość. Uczestnicy spotkania będę mogli także po raz pierwszy posłuchać fragmentów przygotowywanego przez Wydawnictwo Literackie audiobooka tej powieści – prozę Karpowicza czyta m.in. Dawid Ogrodnik.

O 18.30 na scenę wkroczy Anna Kamińska, odkrycie polskiej literatury non-fiction, autorka bestsellerowych biografii Simona i Wanda. Pisarka zdradzi, jak pracowała nad tymi głośnymi książkami, być może podzieli się także tym, nad czym pracuje aktualnie.

Na finał Maratonu Literackiego o godz. 20.00 wystartuje spotkanie z Olgą Tokarczuk i jej Opowiadaniami bizarnymi. Dlaczego jedna z najpopularniejszych polskich pisarek tak ukochała opowiadania? I dlaczego nasza rzeczywistość staje się coraz bardziej bizarna?

Jeśli świętować Światowy Dzień Książki, to tylko z WL i w Księgarni pod Globusem. „Maraton Literacki” jest elementem obchodów jubileuszu 65-lecia Wydawnictwa Literackiego, a także Weekendu Księgarń Kameralnych.
Krakowski Weekend Księgarń Kameralnych
Weekend Księgarń Kameralnych 2018
Książki kupuję kameralnie

Partner: Kraków Miasto Literatury UNESCO

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online