DKCz: Pilch w sensie ścisłym l 24.11. g. 18.00

kubisiowska_pilch

Dyskusyjny Klub Czytelniczy – Pilch w sensie ścisłym

czwartek, 24 listopada godz. 18:00.

Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1

 

Zapraszamy do Księgarni Pod Globusem  na czwarte, ostatnie w sezonie spotkanie z cyklu: Dyskusyjny Klub Czytelniczy – biografie.  Ten sezon DKCZ-owy zakończymy dyskusją  o książce Katarzyny Kubisiowskiej „Pilch w sensie ścisłym”.

Rozmowę moderuje Łukasz Wojtusik.

 

Wydawać by się mogło, że Jerzy Pilch w swoich książkach powiedział o sobie wszystko. Nie jest to prawda. Nie jest też prawdą, że jego trzęsące się ręce to efekt alkoholowej choroby, albo – jak chcą inni – kara za grzechy.

Bestsellerowy pisarz skrył za zasłoną literackiej fikcji wiele tajemnic. Czasem czarujący i uroczy, czasem zimny i niedostępny. Ta kontrowersyjna, pierwsza biografia powstała z Pilchem i wbrew Pilchowi, obdziera go z fikcji, by pokazać całą prawdę.

 

Katarzyna Kubisiowska – publicystka związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Autorka wielu rozmów prasowych z Jerzym Pilchem. Biografia pisarza, nad którą pracowała trzy lata, w rzeczywistości zaczęła powstawać dwadzieścia lat temu, kiedy po raz pierwszy się spotkali i zaczęli ze sobą – na początku wyłącznie prywatnie – rozmawiać.

Zapraszamy!

Warunkiem udziału w dyskusji jest wcześniejsze zapoznanie się z treścią książki

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze powstały w Krakowie według pomysłu Michała Zabłockiego i realizowane są przy współudziale funduszy Gminy Miejskiej Kraków na terenie pięciu krakowskich księgarń w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Każdej księgarni przypisany jest jeden gatunek literacki i jeden prowadzący.

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online