Spotkanie z Adamem Wajrakiem l 19.11., godz. 18.00

Wajrak_Chodzi o czytanie

Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych
Spotkanie z Adamem Wajrakiem
19 listopada, (wtorek), godzina 18.00
Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków
Wstęp wolny!
 
Zapraszamy na spotkanie z Adamem Wajrakiem, autorem książki "Wielka księga prawdziwych Tropicieli". Razem z dziennikarzem i przyrodnikiem wyruszymy w Polskę, do lasów, na łąki i bagna, nad morze, rzeki i stawy, w góry, do Puszczy Białowieskiej, a także na ulice miast i miasteczek.
 
Adama Wajrak – ekolog i dziennikarz. Zajmuje się tematyką przyrodniczą, szczególnie dzikimi zwierzętami oraz wpływem człowieka na ich środowisko naturalne. Od 1997 roku mieszka w Teremiskach, wiosce położonej na jednej ze śródpuszczańskich polan w Puszczy Białowieskiej, skąd pochodzą jego liczne korespondencje przyrodnicze. Adam Wajrak często angażuje się w akcje mające na celu ochronę przyrody, w 2006 roku zainicjował zbieranie podpisów pod petycją w sprawie obrony Doliny Rospudy. Otrzymał wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time” za obronę środowiska naturalnego (2005 r.). Wajrak był jednym z 37 laureatów i jedynym z Polaków w tym gronie.
 
źródło opisu: http://wyborcza.pl/czystewajractwo/0,0.html
 
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu "Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
 
Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Miasto Literatury Unesco.
Patroni medialni: Radio Kraków, miastodzieci.pl, Qlturka.pl, Kulturatka.pl, rodzinny-krakow.pl

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online