Spotkanie z Agatą Romaniuk l 15.05., godz. 18.00

Z miłości

Krakowskie premiery Wydawnictwa Poznańskiego

Spotkanie z Agatą Romaniuk. Rozmowa o książce „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”

środa, 15 maja godz. 18.00

Prowadzenie: Łukasz Wojtusik

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki o kraju, gdzie rządzi sułtan; który kusi turystów pięknymi pustynnymi wydmami i zielonymi dolinami i który właściwie wydaje się bardziej istnieć w baśniach niż w rzeczywistości. Agata Romaniuk przedstawia nam mieszkańców Omanu i ich perypetie miłosne.

Spotkaniem z Agatą Romaniuk rozpoczynamy nowy cykl, w którym będziemy prezentować premierowe tytuły wydane przez Wydawnictwo Poznańskie, partnera cyklu. Gospodarzem spotkań będzie dziennikarz radiowy, miłośnik i znawca książek, Łukasz Wojtusik.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

 

Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu

Autor: Agata Romaniuk

Data premiery: 2019-05-15

„Z miłości? To współczuję” to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu, w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziców mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Sa’ida z prośbą o błogosławieństwo.

Agata Romaniuk z dużą wnikliwością i wrażliwością przygląda się ludziom, którymi rządzi wiekowy, bezdzietny i samotny sułtan. Jedyny taki władca w krajach Zatoki Perskiej.

 

 

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online