Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem l 16.05., godz. 18.00

maxi_p7768259020

Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych
Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem
16 maja 2019 roku (czwartek), godzina 18.00
Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków
Wstęp wolny!

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, który opowie o swoim najnowszym tomie wierszy pt. "Druga ręka". To ważna publikacja, bo jest w pewnym sensie książką jubileuszową, z wyraźnymi odniesieniami do okrągłej rocznicy 50. urodzin. Będzie też o życzeniach; tych na codzień i tych od święta, czyli przepięknym wydaniu:  "Sto lat. Książka życzeń", a także o krajobrazach z "Echa" i "Wycieczkach osobistych". 

Wojciech Bonowicz – poeta, biograf, publicysta, felietonista, redaktor ,autor książek-wywiadów z Janiną Ochojską, o. Leonem Knabitem, Tomaszem Węcławskim i ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, autor książki dla dzieci „Bajki Misia Fisia”, chętnie współpracujący z muzykami rockowymi: wystąpił gościnnie na płytach zespołu Lesers Bend Lesers Bend i Ep, udziela się także na koncertach Kim Nowak, Pablopavo i Świetlików czy ostatnio wykonuje swój wiersz na płycie Fisz Emade – Wojciech Bonowicz jest jednym z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych twórców swojego pokolenia. Jako poeta prezentuje spójną i wyrazistą poetykę; w krótkich wierszach akcentuje niuans, cieniowanie słów, podkreśla niejasności i niejednoznaczności. Jego wiersze są skondensowane, lecz mimo to często rządzi nimi poetyka fragmentu – nierzadko odpornego na proste wyjaśnienia. Poeta nie uznaje wiersza za odpowiedź, lecz za narzędzie do stawiania pytań.

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu "Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Miasto Literatury Unesco.
Patroni medialni: Radio Kraków, miastodzieci.pl, Qlturka.pl, Kulturatka.pl, rodzinny-krakow.pl

 

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online