Chodzi o czytanie!

Chodzi o czytanie

O co chodzi? Chodzi o czytanie!

W Księgarni Pod Globusem rozpoczęła si ę jesienna część II edycji projektu Chodzi o czytanie. Gośćmi spotkań dla dzieci i dorosłych będą: Łukasz Dębski, Barbara Gawryluk i Adam Wajrak. Pisarze spotkają się z dziećmi i młodzieżą podczas warsztatów dla grup szkolnych oraz popołudniami podczas spotkań dla dzieci i rodziców.

To druga edycja projektu „Chodzi o czytanie”. Spotkania z autorami ulubionych książek, przy tym poruszających współczesne i ważne tematy dają dzieciom, młodzieży i dorosłym możliwość wymiany doświadczeń i opinii, uczą dzieci i młodzież prowadzenia dyskusji, pokazują, że książka jest ciekawym narzędziem poznawania świata.

 

Kalendarz spotkań (październik – listopad 2019):

Spotkania z Renatą Piatkowską:

  • 9 września 2019 (poniedziałek), godzina 10.00 – "Wszystkie moje mamy" – zapisy dla grup
  • 9 września 2019 (poniedziałek), godzina 12.00 – "Która to Malala?" – zapisy dla grup

Spotkanie z Łukaszem Dębskim:

  • 18 października 2019 (piątek), godzina 11.00 – warsztaty w oparciu o "Wierszownik z podróży dookoła świata" (dzieci z klas 4-6 ) – zapisy dla grup

Spotkania z Barbarą Gawryluk:

  • 4 listopada 2019 roku (poniedziałek), godzina 18.00 spotkanie dla dorosłych – o pracy dziennikarskiej, miłości do psów i nowej książce "Ilustratorki, Ilustratorzy"

  • 22 listopada 2019 roku (piątek), godzina 11.00 warsztaty dla dzieci wokół książki "Dżok legenda o psiej wierności" (dzieci z klas 1-3) – zapisy dla grup

Spotkania z Adamem Wajrakiem:

  • 19 listopada 2019 (wtorek), godzina 11.00 – warsztaty dla dzieci (dzieci z klas 1-3) – zapisy dla grup

  • 19 listopada 2019 – godz. 18.00 – spotkanie dla rodziców i dzieci

Oba spotkania wokół książki "Wielka księga prawdziwych tropicieli". Będziemy wędrować do lasów, na łąki i bagna, nad morze, rzeki i stawy, w góry, do Puszczy Białowieskiej, a także na ulice miast i miasteczek.

Spotkania odbywają się w Księgarni pod Globusem, ul. Długa 1, Kraków (róg Długiej i Basztowej). Wstęp wolny!

Rezerwacje dla grup szkolnych i informacje: chodzioczytanie@liberglob.pl

Poprzednia edycja projektu „Chodzi o czytanie!” była sporym sukcesem: podczas 25 spotkań dla przedszkoli, szkół, rodzin z dziećmi i dzieci z domów dziecka w księgarni gościliśmy 677 dzieci, które wspólnie czytały, bawiły się, rozwiązywały zagadki, rozmawiały z pisarzami, aktorami i animatorami. Chcemy po raz kolejny zaprosić dzieci do Księgarni Pod Globusem do wspólnego czytania i dyskusji o ważnych sprawach – przez pryzmat czytanych książek.

 

facebook.com/chodzioczytanie

www.liberglob.pl

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Trackbacki & Pingbacki (1)

  1. Chodzi o czytanie! – Kulturatka.pl – wydarzenia kulturalne w Krakowie, koncerty, festiwale, kino, teatr, wystawy, literatura | Krakowski serwis kulturalny do wpisu 31 paź 2019 o 13:13

    […] na stronie księgarni: www.liberglob.pl Informacje o projekcie Chodzi o czytanie! – tutaj Kolejne spotkania dla starszych i […]

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online