O cydrze MJE2015 l 21.10. godz. 18:00

cydrW imieniu stowarzyszenia Kobiety i wino oraz Księgarni Pod Globusem zapraszamy na spotkanie o ksiażce i o cydrze. "Cydr z polskich jabłek" to pierwszy polski, współczesny poradnik związany z domowym i gospodarczym wytwarzaniem cydru. Agnieszka Wyrobek – Rousseau, autorka książki, opowie o swojej pasji i o cydrach, które będziemy degustować.
Spotkanie odbędzie się w ramach Małopolskiej Jesieni Enologicznej.

 

Uwaga! Ograniczona ilość miejsc, prosimy o rezerwację mailową: pr@liberglob.pl

***
"Cydr z polskich jabłek"
Autorka posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy w wielu winiarniach. Miała także okazję brać udział w produkcji cydrów francuskich i nowozelandzkich.

Wywodzi się z rodziny sadowników dzięki czemu nieobce są jej także tradycyjne odmiany polskich jabłoni.We wstępie do poradnika pisze:
 

"Ci, którzy chca zająć się produkcją cydru na niewielką skalę mają do wyboru szukanie informacji w obcojęzycznych ksiązkach albo w internecie. Ten ostatni zresztą zawiera co najmniej tyle samo bzdur co rzetelnych informacji, a oddzielenie jednych od drugich nie zawsze jest łatwe. Ta ksiązka jest dla tych, którzy mając dostęp do świeżych jabłek, chcieliby zrobic na własne potrzeby wysokiej jakości cydr. I dla tych, którzy mają ochotę poeksperymentować"
 

Poradnik zawiera blisko 140 stronach, na których zawarte są porady dotyczące samej produkcji cydru, doboru sprzętu, sytuacji w polskim prawie, cech poszczególnych odmian jabłek.

Książkę przeczytałam błyskawicznie. Przekazuje specjalistyczną wiedzę, ale napisana jest bardzo prostym językiem dlatego przyda się zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym cydrownikom. Poradnik potwierdza wiele informacji, które zdobyłam dzięki własnym doświadczeniom, ale znalazłam tu tez kilka nowości, które chciałabym sprawdzić i zweryfikować.

 

Agnieszka Zamojska, producentka Podpiwka Kujawskiego i amatorka wytwarzania cydrów ze starych odmian jabłek

Trackbacki & Pingbacki (1)

  1. Kobiety i Winobranie | Paragraf w kieliszku do wpisu 20 paź 2015 o 10:17

    […] wydarzenia w ramach projektu. Już jutro widzimy się w Księgarni Pod Globusem z najnowszą książką poświęconą produkcji cydru z polskich jabłek oraz jej autorką, Agnieszką Wyrobek-Rousseau. Przypominam też o konferencji Produkcja i […]

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.

Znajdź nas w Google+

 

 

 

 

Zakupy w Internecie

10% Rabatu

na wszystko


Jesteśmy także na Allegro

 

 

Allegro & Sklep online