Chodzi o czytanie!

Zawsze chodzi nam o to samo - chodzi o czytanie!

Księgarnia Pod Globusem w Krakowie już po raz kolejny zaprasza na spotkania i warsztaty w ramach projektu „Chodzi o czytanie! Spotkania Pod Globusem”. W tym roku będziemy spotykać się na warsztatach edukacyjnych „Dam Ci nauczkę!”, a także na spotkaniach autorskich z pisarzami, którzy tworzą najlepsze książki dla dzieci.

Informacje: [email protected]

Projekt „Chodzi o czytanie! Spotkania Pod Globusem” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Patronaty medialne: Radio Kraków, Literacka Kavka, MiastoDzieci.pl

Cykl spotkań warsztatowych „Dam Ci nauczkę!” poprowadzi dziennikarka, miłośniczka książek, Ewa Stanek-Misiąg. Zaplanowane są trzy tematy: przyroda, ekologia, zoologia. Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku powyżej 8 lat. Punktem wyjścia do realizacji każdego tematu będzie książka a gościem – ekspert w dziedzinie nauki, o której będzie toczyła się dyskusja.

Zaplanowane zostały również zajęcia w formule spotkań autorskich – 4 dla grup szkolnych, które będą odbywały się w godzinach lekcyjnych oraz 2 dla rodziców z dziećmi, w godzinach popołudniowych. Gośćmi spotkań będą autorzy ulubionych książek małych czytelników.

"Chodzi o czytanie! Spotkania Pod Globusem" jest kolejną edycją projektu realizowanego przez niezależną krakowską Księgarnię Pod Globusem. To cykl spotkań z pisarzami - dla dzieci w wieku szkolnym, dla dzieci i dorosłych oraz spotkań otwartych dla publiczności. Każde spotkanie koncentruje się wokół książek i ważnych dla dziecka tematów, które one poruszają. Celem projektu jest uczenie dziecka obcowania z książką i traktowania jej jako narzędzia do poznawania świata, wsparcia w dorastaniu i budowaniu relacji z innymi ludźmi. Książka uczy, ale jest też narzędziem wychowania. Spotkania mają charakter niekomercyjny, a ich zadaniem jest wspieranie i upowszechnianie kulturotwórczej roli małych księgarń.

Najbliższe spotkania

5 maja (środa), godz. 11:00

Spotkanie z Anną Kaszubą-Dębską – o królowych

5 maja (środa), godz. 17:00

Spotkanie z Anną Kaszubą-Dębską – dla dzieci i dorosłych

29 maja (sobota), godz. 12:00

Dam Ci nauczkę! Medycyna

7 czerwca (poniedziałek), godz. 11:00

Michał Rusinek – o wierszykach

7 czerwca (poniedziałek), godz. 17:00

Michał Rusinek – o wierszykach

19 czerwca (sobota), godz. 12:00

Dam Ci nauczkę! Ornitologia

Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Projekt „Chodzi o czytanie! Spotkania Pod Globusem” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

PARTNERZY:

PATRONAT MEDIALNY: