Chodzi o czytanie!

„Chodzi o czytanie. Spotkania pod Globusem” organizujemy, by pokazywać dzieciom książki – bajki, opowiadania, powieści dla dzieci, zbioru wierszy – jako narzędzia, dzięki którym mogą poznać i lepiej zrozumieć otaczający świat.

Książka jest też sposobem wsparcia rodziców, którzy chcą wyjaśnić dziecku istotne tematy, zmotywować je do radzenia sobie z trudnościami, ośmielić do aktywnego uczestnictwa w lekcjach. Ważne dla nas jest też, by dzieci poznawały księgarnię nie jako sklep z książkami, a miejsce, gdzie z książką można się spotkać, można ją obejrzeć, dotknąć, powąchać, poczytać; gdzie mają miejsce wydarzenia, dla których punktem wyjścia jest książka, ale dotyczą różnych dziedzin życia – podróżowania, przyrody, sztuki.

Spotkania ze znanymi pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty aktorskie dla przedszkolaków, głośne czytanie książek i długie rozmowy z ulubionymi autorami – Księgarnia Pod Globusem rozpoczyna kolejną edycją projektu „Chodzi o czytanie”.

Nowy cykl spotkań dla dzieci rusza już 1 czerwca! Dla bezpieczeństwa - czerwcowe spotkania odbędą się on-line, ale to nadal będą pełne emocji opowieści o książkach i interesujące rozmowy z pisarzami a także warsztaty, podczas których dzieci będą doskonalić umiejętność czytania. Na spotkania poranne zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, spotkania popołudniowe będą przeznaczone dla dzieci i dorosłych.

Spotkania on-line dla dzieci z klas 3-6

Autorzy w czasie transmisji będą gośćmi Księgarni Pod Globusem przy ul. Długiej 1 w Krakowie.

Informacje i rezerwacje: chodzioczytanie@liberglob.pl

Najbliższe spotkania

10 września (czwartek), godz. 10:00

Warsztaty aktorskie dla przedszkolaków z Anną Kończal i Filipem Bochenkiem

10 września (czwartek), godz. 17:00

Spotkanie z Barbarą Gawryluk – dla dzieci i dorosłych

29 września (wtorek), godz. 12:00

Afryka Kazika – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

29 września (wtorek), godz. 17:00

Afryka Kazika – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

21 października (środa), godz. 12:00

Spotkanie z Jakubem Skworzem wokół książki „Mania Skłodowska”

6 listopada (piątek), godz. 11:00

Spotkanie z Michałem Rusinkiem – o wierszykach

6 listopada (piątek), godz. 13:00

Spotkanie z Michałem Rusinkiem – o regionalizmach i zapożyczeniach

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PARTNERZY:

PATRONAT MEDIALNY: